Barátnőjét lopta meg
Egy 27 éves zalabéri férfi tavaly augusztusban baráti kapcsolatba került egy gyulakeszi illetőségű nővel, akihez be is költözött. A kapcsolat 2018. november közepéig tartott, ekkor szakítottak, a férfi pedig visszaköltözött Zalába.
A férfi 2018 októberében a nő hálószobájában lévő ruhásszekrényből eltulajdonította „Versace baraka” típusú, mintegy 500.000,-Ft értékű arany nyakláncát, majd Tapolcára utazott és az ékszert eladta. A férfi a nő táskájából ellopott egy arany karperecet, és két gyűrűt 184.000 Ft értékben, melyeket zálogba adott, kivette a bankkártyáját is (mely mellett a bankkártya tokjában egy papírlapra fel volt írva a bankkártyához tartozó PIN kód) és a kártyával, a nő tudta és beleegyezése nélkül egy zalaegerszegi ATM-nél 100.000,-Ft-ot vett fel a folyószámlájáról. A pénzt elköltötte.
Az ügyben a Zalaegerszegi Járási Ügyészség információs rendszer felhasználásával elkövetett csalás bűntette és lopás bűntette miatt emelt vádat. (A fotó illusztráció)