A Borászok Borásza döntősei közt a muraszemenyei orvos-borász Dr. Bussay László +++
Lezajlott az idei Borászok Borásza szavazás első fordulója.
Az első körben leadott voksok alapján öt különböző borvidéken tevékenykedő borász jutott a döntőbe, köztük több családi borászatot vivő, egy kézműves és egy határon túl tevékenykedő borász.
A jelöltek: Bodó Judit (Bott Pince, Tokaj-Hegyaljai borvidék), Bott Frigyes (Bott Frigyes Borászat, Garam-mente borvidék), Dr. Bussay László † (Bussay Pince, Zalai borvidék), Ipacs Szabó István (Vylyan Szőlőbirtok és Pincészet, Villányi Borvidék), Karner Gábor (Karner Gábor Kézműves Borászat, Mátrai borvidék).
Jelenleg már zajlik a második forduló. Ebben az esetben is kizárólag az ötven jelölt rendelkezik egy-egy szavazattal.
Amint minden jelölt nyilatkozott, a szervezők összesítik a voksokat, de az eredményt majd csak az április 24-i díjátadón hirdetik ki, ekkor derül ki, hogy 2015-ben ki lesz a Borászok Borásza.
(Forrás: vincebudapest.hu)