Letiltotta a Facebook Dr. Gődény és Lenkei Gábor járványtagadó oldalait
Csütörtök délelőtt elérhetetlenné váltak Facebookon a legnagyobb magyar nyelvű járványtagadó oldalak.
A közösségi oldal lelőtte például Lenkei Gábor bő százezres követőtáborral bíró oldalát, ahol a koronavírus-járvány veszélyeit relativizáló, vagy egyenesen tagadó videókat tett közzé (a legemlékezetesebb az volt ezek közül, amiben kijelentette, hogy "beleülhetne egy kád koronavírusba, és akkor sem fertőződne meg").
(Dr. Gődény)
Szintén így járt az Apaszív nevű, kisebb maszkellenes oldal, illetve a magyar járványtagadók fő gyűjtőoldala, a Gődény Györgyhöz köthető "Normális élethez ragaszkodók" csoportja, több mint százezer követővel.
A járvány veszélyeit tagadó, a maszkhasználat ellen buzdító magyar nyelvű oldalak már a járvány elején megjelentek a Facebookon, és hamar nagyon népszerűek lettek.
A Facebook egészen eddig nemigen tett semmit ellenük (ha valaki jelentette őket, azt az automatikus választ kapta, hogy ezek nem sértik a viselkedésükkel közösségi oldal alapelveit), most azonban úgy tűnik, az angol nyelvű oldalakhoz hasonlóan a magyar vírusszkeptikusok között is komoly razziák indulnak - írta Facebook oldalán a kilépett Indexesekből alakult Telex.
Országos tisztifőorvos: Magyarországon a PCR teszt mindenkinek ingyenes, akinél azt a háziorvos, járványügy, kórház indokoltnak tartja
Egy hete stagnál az ú beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma - mondta a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs csütörtöki online sajtótájékoztatóján az országos tisztifőorvos. Aláhúzta: Magyarországon a PCR teszt mindenkinek ingyenes, akinél azt a háziorvos, járványügy, kórház indokoltnak tartja.
Müller Cecília hozzátette: továbbra is fontos, hogy ahol nem tartható a másfél méteres távolság, mindenki viseljen maszkot.
Közölte: mindenki számára ingyenes a PCR-teszt Magyarországon, akinek arra szüksége van. Továbbra is érvényes az eljárásrend, amely szerint a fertőzés gyanúja esetén a háziorvos rendeli meg az Országos Mentőszolgálatnál a vizsgálatot.
Az eddig elvégzett 657 437 teszt között elenyésző számban volt olyan, amelyet térítés ellenében végeztek - jegyezte meg Müller Cecília.
A teszt hatósági áráról szólva azt mondta: az ár kalkulálása önköltségszámítás alapján történt, és igyekeztek olyan árat megállapítani, ami nem egy "elrugaszkodott" ár, és ne lehessen a PCR-tesztekkel "nyerészkedni". MTI