Skip to main content

A legjobb 205/55 R 16 és 215/55 R 17 méretű téli gumikról az ADAC 2024-es tesztje alapján

2024. október 03.
Letenye Média

A legjobb 205/55 R 16 és 215/55 R 17 méretű téli gumikról az ADAC 2024-es tesztje alapján

(x) Akik már tervezik a téli gumik beszerzését, nem kell tovább várniuk az ADAC legújabb téli gumi teszt eredményeire, ugyanis már nyilvánosságra kerültek. Ahogyan az lenni szokott, két méretben vizsgálták a gumikat, idén a kompakt osztályban a 205/55 R 16 méretű abroncsokat, a kompakt SUV-ok kategóriájában pedig a 215/55 R 17 méretű téli gumikat vizsgálták. Lássuk, milyen eredmények születtek.

A kompakt osztály abroncsainak eredményeiről

Bár a SUV-ok térhódítása vitathatatlan, az ADAC azokra is gondolt, akik kompakt autókat vezetnek, mondjuk VW Golfot, Opel Astra-t vagy Toyota Corolla-t, és az ezekre az autókra is passzoló 205/55 R 16 méretű téli abroncsokat vizsgálta idén. 2024-ben tizenkét abroncs került megmérettetésre, az eredmény pedig három jó, négy kielégítő, négy elegendő, és egy nem megfelelt minősítés lett. Az ADAC tesztelői természetesen többféle szempont alapján vizsgálták a gumikat, hiszen egy téli guminak nemcsak havon és jégen kell bizonyítania, de száraz és nedves körülmények között is helyt kell állni, akárcsak a való életben, hiszen még Németországban sincs folyamatosan hó az utakon télen.

auto teli gumi 2024 oktober PR EVISEO

Talán senkinek sem okoz meglepetést, hogy jó minősítést három prémium márka ért el: a Continental, a Goodyear és a Michelin. A tesztgyőztes a Continental WinterContact TS 870, mely kiemelkedő teljesítményt nyújtott, nedves és száraz útszakaszokon is lekörözte versenytársait a vezetésbiztonság terén. A Michelin Alpin 6 is nagyon jó vezetésbiztonsági eredményt ért el a különféle útfelületeken, emellett alacsony kopást és jó fogyasztást is elért. Hasonlóan jól teljesített a Goodyear UltraGrip Performance 3, így megérdemelten jutott fel a dobogóra.

A Hankook Winter i*cept RS3, a Dunlop Winter Sport 5, a Nokian Snowproof 2 és a Falken Eurowinter HS02 is jó eredményt ért el, ennek eredménye mind a négy abroncs esetében egy kielégítő/ajánlott minősítés lett.

A 215/55 R 17 méretű téli gumik ADAC teszteredményeiről

A SUV abroncsok közül a 215/55 R 17 méretű téli gumikat vizsgálta idén az ADAC, 2024-ben tizenhat abroncs került megmérettetésre, és bizony nem csak a téli tulajdonságok döntöttek. A végeredmény három jó, hét kielégítő, három elegendő, és három nem megfelelő minősítés lett.

A legjobbnak a tesztgyőztes Goodyear UltraGrip Performance 3 bizonyult, a második helyezett pedig a Dunlop Winter Sport 5 lett. Mindkét gumi nagyon jól kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott a vezetésbiztonság terén, és lenyűgöző eredményt ért elszáraz, nedves és téli utakon is. A környezetvédelmi értékek esetében viszont a Goodyear mintázata bizonyult jobbnak, ahogy kopás és futásteljesítmény esetében is, ezért is állhatott fel a Goodyear UltraGrip Performance 3 a képzeletbeli dobogó legfelső fokára, míg a Dunlop Winter Sport 5 a másodikra. A harmadik helyezést a Vredestein Wintrac Pro szerezhette meg.

Az ajánlott gumi középmezőnye meglehetősen sűrűre sikerült, ugyanis hét abroncs is ajánlott minősítést kapott: a Semperit Speed-Grip 5, a Hankook Winter i*cept RS3, a Firestone Winterhawk 4, a Continental WinterContact TS 870 P, a GitiWinter W2-t, a Yokohama BluEarth-Winter V906 és a Pirelli Cinturato Winter 2.


Kapcsolódó cikkek

Hírstart friss hírek