Az ókori városokban is játszottak allyspin.com kaszinó játékokat
Ma, amikor az olyan online szerencsejáték oldalak, mint az allyspin.com címen elérhető allyspin, belegondolni is furcsa, hogy az ott megtalálható játékok némelyike akár több ezer éves múltra is visszatekint. Egyre több régészeti lelet utal ugyanis rá, hogy már őseink is előszeretettel játszottak allyspin.com kaszinó játékokat.
Többek között, bizonyítékok kerültek elő arra vonatkozóan, hogy a kínai uralkodók allyspin.com lottózással teremtették elő többek között a Kínai Nagy Fal építéséhez szükséges pénzeszközöket. De az allyspin.com lottó számos egyéb területen, így a Római Birodalomban is jelen volt, ahol csatornahálózat és más közhasznú építmények finanszírozására használták az abból származó bevételeket.
Ha szeretsz utazni, érdekes lehet a kalandozás olyan több ezer éves romvárosok környékén, ahol a korabeli emberek már művelték az allispin.com kockázás, vagy más játékok kezdetleges formáját. Ebben a cikkben öt ilyen emblematikus helyszínt ismerhetsz meg, amelyeket érdemes személyesen is meglátogatni.
Kambodzsa: Ta Prohm
A többi lelethez képest ez a 12. századi templom kiváló állapotban maradt meg az utókor részére. A Ta Prohmot buddhista kolostornak építtette VII. Jayavarman khmer király, a falaiból őserdőben honos fák és növények nőnek ki.
Ha utánakeresel a világhálón, az itt készült fotólon azt láthatod, ahogyan fák gyökerei húzódnak végig a tetőről az alap felé. Az épület szerkezeti szempontból sértetlen állapotban van, a felületén pedig olyan domborművek találhatók, mint Buddha-ábrázolások és imádkozó alakok.
Marokkó: Volubilis
Volubilis a Római Birodalom előretolt bástyája volt és az i.e. 3. században épült, ez a római építészet egyik leginkább megőrzött települése. A kutatások szerint itt egykoron 20 ezer ember élt. A városnak sikerült átvészelnie a Római Birodalom felemelkedését és bukását is, virágzó élet folyt itt a kereszténység, a judaizmus és az iszlám vallás hatása alatt.
A középkorban, Fez városának létrejöttével ez a település veszíteni kezdett jelentőségéből, később, a 18. században egy hatalmas földrengés sújtotta, amely alaposan megtépázta, de a megőrzött mozaikok és számos más jellegzetessége még romos állapotában is izgalmas látványt nyújt.
Görögország: Mükéné
Az ókori görög civilizáció sem maradhat ki ebből a felsorolásból. Mükéné és a hozzá kapcsolódó civilizáció a neolitikumtól a bronzkorig terjedő időszakban volt jelentős, a legtöbb jellegzetes építészeti emlék az i.e. 1600-as és 1100-as év között épült.
Az építészeti örökség a szerény kivitelezésű kőházaktól a nagyobb objektumokig terjed. A világ legrégibb romjai közé tartoznak ezek, ugyanakkor az itt álló Oroszlánkapu az egyetlen ismert szobor a bronzkori görög időszakból.
Ausztrália: Burrup-félsziget
Ausztrália északnyugati partjainál egy régészeti kutatócsoport 2016-ban egyedülálló felfedezést tett. Egy olyan romra bukkantak ugyanis, amely az emberi élet 9000 évvel ezelőtti létezésének bizonyítéka, ezzel a világ legrégibb romja. A helyszínen az egykori kőházak alapjai maradtak meg, amelyek az utolsó jégkorszak végén épültek.
Thaiföld: Phra Nakhon Si Ayutthaya
Ennek az egykori városnak a létrejöttét i.sz. 1350 környékére teszik a kutatók, a helyszínen pedig kolostorok és ereklyetartó tornyok tekinthetők meg. Abban az időszakban ez a város volt Thaiföld második fővárosa, amely egy alapos terv szerint épült meg, amely utakat, csatornahálózatot és összekötő építményeket is tartalmazott.
A várost a 18. században fosztották ki a burmaiak, de a megmaradt romokból egy régen elveszett dél-ázsiai nagyváros története olvasható ki a mai napig.