Skip to main content

Még több napelemes rendszer csatlakozását teszi lehetővé az E.ON új zalaszentgróti alállomása

2024. november 08.
Letenye Média

Még több napelemes rendszer csatlakozását teszi lehetővé az E.ON új zalaszentgróti alállomása

Teljesen automatizált, távolról működtethető új transzformátorállomást létesített az E.ON Hungária Csoport Zalaszentgróton. A 2,2 milliárd forint összértékű beruházás része annak a fejlesztéssorozatnak, melyet az E.ON az Európai Unió által támogatott, határon átnyúló együttműködésben megvalósuló Danube InGrid projekt keretében valósít meg 2025-ig. A költségek kétharmadát az E.ON saját beruházási forrásai, egyharmadát az Európai Unió hozzájárulása fedezte.

A Dunántúl, Pest vármegye és Budapest áramhálózatát üzemeltető vállalatcsoport célja, hogy a fejlesztés révén Zalaszentgrót térségében lehetővé tegyék, hogy még több napelemes rendszert csatlakoztathassanak a hálózatra a környéken élők, és javuljon az ellátásbiztonság is. Az alállomás kialakításkor már olyan korszerű technológiát alkalmaztak, amely egy esetleges üzemzavar esetén gyorsabb hibaelhárításra ad lehetőséget.

Zalaszentgrot EON 2024 november

Az E.ON Hungária Csoport a jövő áramhálózatát építi. Fejlesztéseink lehetővé teszik, hogy minél több ügyfelünk használhasson megújuló energiaforrásból, például napelemes rendszerekből származó tiszta villamos energiát, valamint felkészülünk arra is, hogy a zöld átállással párhuzamosan általánosságban is egyre több villamos energiára lesz szüksége a családoknak, vállalkozásoknak. Az új zalaszentgróti alállomás megépítése fontos eleme ennek a munkának és biztos vagyok benne, hogy jelentős előrelépést jelent a környéken élő ügyfeleink számára is. Köszönjük a magyar kormány és az Európai Unió támogatását, amelyet a beruházás megvalósításához nyújtottak” – mondta Lehoczki Balázs, az E.ON Észak-dunántúli Áramhálózati Zrt. vezérigazgatója.

Az okos megoldásokkal történő hálózatfejlesztésnek ugyanakkor az ország versenyképessége szempontjából is kiemelt jelentősége van.

Zalaszentgrot EON 2024 november 2

Örömömre szolgál együtt ünnepelni Önökkel azt, hogy a zalaszentgróti alállomás átadásával Magyarországot ismét egy kicsit közelebb vihetjük a karbonsemlegesség realizálásának ambiciózus célja felé, valamint ahhoz is, hogy hazánkban minden állampolgár, minden család valóban élvezhesse a tiszta, okos és megfizethető energia adta előnyöket, ami a Magyar Kormány egyik központi célkitűzése” – mondta dr. Alföldy-Boruss Márk, az Energiaügyi Minisztérium energiapolitikáért felelős helyettes államtitkára.

Az észak-dunántúli villamos hálózat fejlesztése a zalaszentgróti beruházás átadása után tovább folytatódik. Két új nagyfeszültségű távvezeték hálózat létesül, a Bakonyon keresztül és a Csorna-Répcelak-Csepreg útvonalon több, mint 100 kilométer hosszan, továbbá újabb zöldmezős alállomás építések és bővítések indulnak Répcelak, Szombathely, Veszprémvarsány, Várpalota, Zirc és Lepsény településeken. 

A Zalaszentgróti alállomás-fejlesztés műszaki jellemzői:

Az alállomás egy 25 MVA névleges teljesítményű, 132/22 kV-os transzformátort, és egy 22 kV-os beltéri tokozott kapcsolóberendezést tartalmaz.  A kapcsolóberendezés, valamint az állomáshoz szükséges védelem-automatika és segédüzemi berendezések egy több mint 200 m²-es kapcsoló- és vezénylőépületben vannak elhelyezve - közölte honlapunkkal az E.ON. (Fotók: E.ON)


Kapcsolódó cikkek

Hírstart friss hírek