Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Letenye jó hírét is öregbítették hosszútávfutóink a Keszthelyi Kilométereken

2013.05.25

Pünkösd vasárnap újra útra keltünk, ezúttal a Balaton partra igyekezett kis futó csapatunk, a Keszthelyi Kilométerek nevű rendezvényre. Bár hallottuk, hogy nagyszabású a verseny, és tudtuk, hogy sok a nevező, a hatalmas tömeg meglepett mindannyiunkat. Keszthely főtere telis-tele volt futókkal és a nekik szurkolókkal. A hangulatot a bemelegítésnek szánt aerobic percek alapozták meg.
A hangulatot a bemelegítésnek szánt aerobic percek alapozták meg. Az azt követő ütősegyüttes műsora alatt már senki nem bírt a lábaival. A futamot a kerekes székes versenyzők kezdték, majd rajthoz állt a félmaratont és maratont futók tömege. A pálya Keszthely Fő teréről indulva Gyenesdiáson át, le a Balaton partjára, és vissza a kiinduló pontig tartott. Mi kétszer tettük meg ezt az utat, remek hangulatban. Az idő csodás volt, igaz, futáshoz kissé meleg. A futók között voltak magyarok, külföldiek, fiatalok, idősek. Találkoztunk egy frissen összeadott házaspárral, és velünk futott New York-ból a szabadság szobornak öltözött idős hölgy is. Zoli hamar előreszaladt, aztán szétszóródtak a többiek is. Nagy erőt adott, hogy családtagjaink szurkoltak a pálya mentén, de a többi ember is folyamatosan biztatott bennünket, végig az úton. Bár hivatalosan is volt 2 kilométerenként frissítő pont, nagyon sok ház előtt találtunk vízzel teli lavórt, vagy tálcán ivóvizet kihelyezve. A legnagyobb meglepetést egy kedves fiú adta, aki locsoló slaggal várt bennünket Gyenesdiáson. Az úton dübörgő zenét szolgáltatott egy helyi DJ, de a Balaton üdítő látványa is frissítőleg hatott. A harminc fokos hőségben mindannyian vidáman értünk a célba, bármilyen nehéznek is tűnt korábban néhány pillanat. Zoli nagyon jó idővel, 1 óra 44 perc alatt futott be, Tamás ideje 1:59 , Réka eredménye 2:10 perc, Enikőé 2:06.
Indulásunkat Letenye városa támogatta, ezúton mondunk köszönetet érte!
(Kép és szöveg: Tóthné Molnár Enikő)